Bachconcert in Grote Kerk met Minne Veldman
Geplaatst op: 29 juli 2024

Organist Minne Veldman geeft vrijdag 2 augustus zijn jaarlijkse Bachconcert in de Grote of Sint Nicolaaskerk te Vollenhove: een orgelconcert met uitsluitend muziek van Johann Sebastian Bach (1685-1750), algemeen gezien als de grootste componist aller tijden.
Het orgel in Vollenhove, in 1686 gebouwd door Apollonius Bosch, is bij uitstek geschikt voor barokmuziek zoals van Bach. Een heel programma alleen maar Bach is zeker niet eentonig. Zijn orgeloeuvre is groot en veelzijdig genoeg om telkens weer een boeiend en afwisselend programma samen te stellen. Zo bestaat het programma deze keer uit de Toccata, Adagio en Fuga, een Cantatedeel, een Triosonate, een Vivaldiconcert, een Koraalbewerking en de Praeludium en Fuga en e-moll (BWV 548), een van Bachs grootste orgelwerken.
Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt € 10,00. T/m 15 jaar geldt gratis toegang. Meer informatie – waaronder het volledige programma – is te vinden op de website van de organist: www.minneveldman.nl.
Gepubliceerd door Robert Jansema