22 juli 2026
Gebruikers online: 0

Geen windmolens in Vollenhove en Sint Jansklooster

Geplaatst op: 6 december 2025 Gepubliceerd door: Enrico Kolk

Vollenhove en Sint Jansklooster krijgen geen windmolens, als het aan de gemeente ligt. Die besloot eerder deze week dat de mogelijke locaties voor windenergie in Steenwijkerland beperkt moeten blijven tot het bedrijventerrein Groot Verlaat in Steenwijk en het defensieterrein op de grens met Westerveld.

“We houden onze doelstelling voor wat betreft het opwekken van duurzame energie via wind overeind, maar we willen dit om meerdere redenen wel beperken tot twee locaties in onze gemeente. We gaan dit aan de gemeenteraad voorstellen en willen daar dan ook met de provincie nieuwe afspraken over maken”, zegt wethouder Marcel Scheringa.

De bedoeling is dat er één windmolen op het bedrijventerrein komt. “Eerder is met de provincie afgesproken dat binnen onze doelstelling voor windenergie plaats is voor maximaal vier windturbines in onze gemeente. En ook dat deze vier windturbines als cluster bij elkaar moeten staan. Deze clustereis geldt niet voor bedrijventerreinen. Nu de provincie voor één windturbine op Groot Verlaat heeft gekozen, is er geen ruimte voor een windproject met vier turbines op een andere locatie in de gemeente”, licht de wethouder toe.

Het college denkt met twee à drie extra windturbines, naast die op Groot Verlaat, te kunnen voldoen aan de afspraken die gemaakt zijn over de hoeveelheid op te wekken energie.